Producentské studio MIRACLE FILM vzniklo v roce 1994 za účelem poskytování služeb zahraničním filmovým společnostem, a dále pro výrobu televizních, reklamních a filmových audiovizuálních děl domácí i zahraniční produkce. Dnes se společnost zabývá převážně výrobou vlastních a koprodukčních celovečerních filmů pro kinodistribuci.


Nelly D. Jenčíková je v současné době jediným vlastníkem a jednatelem společnosti. Její filmová zkušenost začala před více než 25 lety ve Filmovém studiu Barrandov, kde spolupracovala v různých funkcích na více než 20ti celovečerních filmech, převážně českých, a rovněž zakázkách z anglicky mluvících zemí.

Svůj první titul „associate producenta“ získala v roce 1993 na filmu oskarového režiséra Jiřího Menzela s názvem Život a neuvěřitelná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina (Life and Extraordinary Adventures of Private Ivan Chonkin). Pak následovaly desítky filmů doma i v zahraničí (např. producent filmu Válka barev režiséra Filipa Renče,

produkční account filmu Z pekla (From Hell) režisérů Allena a Alberta Hughesových v hlavní roli s Johnnym Deppem, výkonný producent celovečerního operního filmu Romeo & Juliette kanadské režisérky Barbary Willis Sweete, výkonný producent filmu režiséra Viktora Polesného Milenci a vrazi podle slavného románu Vladimíra Párala, apod.)

Po návratu ze zahraničí v roce 2003 se začala věnovat vlastní producentské tvorbě ve studiu MIRACLE FILM. Vznikly koprodukční filmy jako Malé oslavy režiséra Zdeňka Tyce, Proměny talentovaného mladého režiséra Tomáše Řehořka, nebo tajemné Oko ve zdi Miloše J. Kohouta, ale také krátkometrážní animovaný snímek Helga – Terezínský deník atd. Společnost již po několik let věnuje velkou pozornost zajišťování a dramaturgii kvalitních látek pro vlastní výrobu jakožto i problematice mezinárodního koprodukčního financování a marketingu filmů vyrobených majoritně v české produkci.

VÍCE O PROJEKTECH ...

Prague 1, 2014